Strona główna Rekrutacja i selekcja Studia Podyplomowe: Rekrutacja i selekcja

Studia Podyplomowe: Rekrutacja i selekcja

Studia Podyplomowe: Rekrutacja i selekcja na Akademii Leona Koźmińskiego

Branża rekrutacyjna choć w Polsce bardzo młoda, rozwija się niezwykle dynamicznie. Firmy coraz częściej korzystają z jej usług poszukując idealnych pracowników, których kompetencje i doświadczenie  wpłyną na konkurencyjność ich przedsiębiorstwa.


Polskie Forum HR oraz Akademia Leona Koźmińskiego
wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku tworząc studia podyplomowe w zakresie rekrutacji selekcji. Celem tego projektu jest wykształcenie profesjonalnych Konsultantów zajmujących się rekrutacjami stałymi, działających według najwyższych standardów oraz posiadających kompleksową wiedzę z tego zakresu. W szczególności jest to wiedza dotycząca metod i narzędzi rekrutacji i selekcji, zarządzania procesem sprzedaży usług rekrutacyjnych, aspektów prawnych i etycznych pracy Konsultanta.

Duża część zajęć prowadzona jest z wykorzystaniem technik interaktywnych. Zaprezentowana wiedza poparta jest zajęciami warsztatowymi nakierowanymi na  trenowanie konkretnych umiejętności skutecznego stosowania narzędzi i metod zarządzania projektem rekrutacyjnym. Zajęcia prowadzą wybitni teoretycy jak i praktycy od lat związani z branżą rekrutacyjną. Gwarantuje to niezbędną różnorodność, dzięki której zajęcia angażują słuchaczy oraz zapewnią kompleksowe ujęcie tematyki i wysoki poziom merytoryczny wykładów.

 

CEL STUDIÓW


Celem studiów jest wykształcenie profesjonalnych konsultantów ds. rekrutacji stałych, którzy z powodzeniem będą realizować projekty rekrutacyjne głównie w agencjach zatrudnienia. Dodatkowo chcemy kompleksowo przygotowywać naszych słuchaczy do samodzielnej realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów rekrutacyjnych oraz pomóc wykształcić umiejętności sprzedażowe pozwalające na budowanie stałych relacji z klientem. Zapotrzebowanie na dobrych konsultantów nieustannie rośnie. W dobie ogromnego niedopasowanie kwalifikacji do potrzeb rynku pracy, poszukiwanie odpowiednich pracowników staje się coraz trudniejsze, tym samym rola konsultantów nabiera na znaczeniu. Od ich profesjonalizmu i skuteczności zależy realizacja polityki zatrudnieniowej w wielu polskich przedsiębiorstwach.


KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW


Nasi absolwenci staną się profesjonalistami w zakresie realizacji procesów rekrutacyjnych. Ich wiedza i umiejętności będą w pełni dostosowana do potrzeb rynku pracy. Zdobędą kompleksową wiedzę na temat narzędzi i metod rekrutacji i selekcji, w tym głównie w zakresie:prowadzenia wywiadu kompetencyjnego, poszukiwań bezpośrednich oraz assessment center. Jednocześnie zdobędą i rozwiną umiejętności sprzedażowe, negocjacyjne i komunikacyjne, niezbędne do realizacji założeń budżetowych oraz do budowania trwałych relacji z Klientem. Istotnym aspektem pracy Rekrutera są zasady etyczne i przestrzeganie prawa, dlatego studia zawierają rozbudowany blok skupiony na tym obszarze. Słuchacze zapoznają się również z pozostałymi usługami oferowanymi przez agencje (głównie w zakresie pracy tymczasowej, rekrutacji masowych oraz realizacji projektów outplacementowych) co zapewni absolwentom elastyczność w podejściu do Klienta. Studia dają uczestnikom niepowtarzalna okazję zdobycia nowych umiejętności od najlepszych ekspertów na rynku, w dużej części praktyków na co dzień przygotowujących Konsultantów do pracy. Dają również okazję poznania jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branży usług dla biznesu w Polsce.


ADRESACI STUDIÓW


Studia skierowane są w głównej mierze do:

  • absolwentów studiów wyższych (głównie w zakresie psychologii, socjologii, czy zarządzania – w szczególności ZZL
  • osób rozpoczynający karierę w agencjach zatrudnienia, specjalistów ds. rekrutacji zatrudnionych w wewnętrznych działach HR
  • pośredników pracy i doradców zawodowych zatrudnionych w urzędach pracy.


WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW


Praca końcowa.