Dzisiejsze wybory do Zarządu Konfederacji Lewiatan to kolejny etap zmian jakie zachodzą w organizacji. Nowym Prezydentem został Maciej Witucki, Anna Wicha zasiądzie w nowym Zarządzie organizacji.

Anna Wicha

Anna Wicha od kilkunastu lat jest twarzą sektora usług HR. Od 2010 roku niestrudzenie piastuje funkcję  Prezesa Polskiego Forum HR – najbardziej wpływowej organizacji pracodawców reprezentującej rynek agencji zatrudnienia, która od 2002 roku działa na rzecz budowy efektywnego rynku pracy poprzez wspieranie zrównoważonego rozwoju usług w zakresie szeroko rozumianego doradztwa personalnego w Polsce i w Europie. Przez 8 lat była członkiem Zarządu World Employment Confederation – Europe – organizacji reprezentującej agencje zatrudnienia w przestrzeni międzynarodowej.

Na co dzień, od blisko 20 lat, związana z Adecco, gdzie w 2007 r. objęła stanowisko dyrektora generalnego. W latach 2010-2011 i 2014-15 odpowiadała także równolegle za całokształt działań strategicznych Adecco w Rumunii. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową oraz Institute of Management Development w Lozannie. W 2015 i 2016 roku znalazła się na prestiżowych listach Staffing Industry Analysts’ Global Power 100 Women in Staffing  i Women in Staffing The International 50, czyli w gronie 100 i 50 najbardziej wpływowych kobiet branży rekrutacyjnej na świecie. W 2017 r. uplasowała się w pierwszej dziesiątce Rankingu 100 Kobiet Biznesu publikowanym przez Puls Biznesu. Przez Magazyn „Osobowości i Sukcesy” oraz laureatów  poprzednich siedmiu edycji została nagrodzona tytułem Człowieka Sukcesu 2019.  Jest członkiem Rady Biznesu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Anna Wicha jest cenionym ekspertem branży HR w Polsce i Europie. Aktywnie uczestniczy, także na forum rządowym i parlamentarnym, w procesach tworzenia i opiniowania prawa. Jako uznany panelista bierze czynny udział w istotnych, polskich i międzynarodowych konferencjach oraz sympozjach dotyczących rynku pracy.