Wczoraj odbyło się spotkanie firm członkowskich Polskiego Forum HR, na którym wybrano nowy zarząd. Prezesem organizacji pozostała Anna Wicha z firmy Adecco.

Do grona Zarządu dołączyły nowe osoby: Olga Gierada-Jabłonka (ManpowerGroup) oraz Michał Młynarczyk (Devire). Ponownie wybrani członkowie Zarządu to Piotr Dziedzic, Michael Page, Wojciech Ratajczyk (Trenkwalder), Stefan Schwarz (Grupa Aterima), Liliana Strupp (Randstad) oraz Anna Wicha (Adecco), która została również wybrana na prezesa organizacji. Już za dwa tygodnie pierwsze spotkanie nowego składu i opracowywanie strategii na najbliższe 3 lata.

Sylwetki członków Zarządu Polskiego Forum HR:

Piotr Dziedzic jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Z branżą rekrutacyjną związany jest od ponad 14 lat. Na początku swojej kariery odpowiedzialny był za rekrutacje w obszarze pracy tymczasowej, następnie doświadczenie zdobywał w Wielkiej Brytanii w firmie Executive Search. Od 2009 roku związany jest z PageGroup, a od 2011 roku zajmuje stanowisko dyrektora i na co dzień zarządza pracą kilkudziesięciu specjalistów i ekspertów odpowiedzialnych za prowadzenie procesów rekrutacyjnych w warszawskim oddziale Michael Page m.in. w takich obszarach jak: Sprzedaż i Marketing, Produkcja i Inżynieria, Zakupy i Łańcuch Dostaw, Nieruchomości i Budownictwo a także Centra Usług Wspólnych. Ponadto jest odpowiedzialny za współpracę ze strategicznymi klientami firmy oraz doradztwem HR dla inwestorów planujących budowę bądź rozwój już istniejących struktur w Polsce. Od 2017 roku jest członkiem zarządu Polskiego Forum HR, gdzie dodatkowo jest również wykładowcą na studiach podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Olga Gierada-Jabłonka jest związana z ManpowerGroup Polska, gdzie zarządza działem prawnym. Ukończyła studia na kierunku Prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte zarówno w renomowanych kancelariach prawnych, w tym w dziale prawa pracy Kancelarii GESSEL, jak i kierując działami prawnymi międzynarodowych grup kapitałowych. Specjalizuje się w obszarze kontraktowania, w tym umów międzynarodowych, jak też ochrony danych osobowych. Dysponuje rozległym doświadczeniem w zakresie outsourcingu, jak też atypowych form zatrudnienia, ochronie IP oraz IT. Olga Gierada-Jabłonka jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie i założycielem fundacji, której celem jest szerzenie dostępu do pomocy prawnej oraz zapewnienie ochrony prawnej w aspektach społecznie istotnych, w tym praw człowieka.

Michał Młynarczyk – prezes i wiodący konsultant spółki rekrutacyjnej Devire posiadających 10 biur w regionie CEE. Absolwent MBA University of Sydney, Ashridge I IMD ma 14 lat doświadczenia w budowaniu międzynarodowego giganta rekrutacji specjalistycznej – firmy HAYS w regionie Europy Środkowo- Wschodniej. Zasiadał w zarządzie Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej oraz Fundacji Odpowiedzialności Społecznej a także reprezentuje Devire na łamach Polskiego Forum HR. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z zarządami nad ich strategiami pozyskiwania talentów a także budowania wizerunku pracodawcy.

Wojciech Ratajczyk – CEO Trenkwalder Group Polska. Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Gospodarki Wodnej. Do Grupy Trenkwalder dołączył w listopadzie 2013. Jest odpowiedzialny za całościowe zarządzanie firmą, jej strategią i długofalowym rozwojem w Polsce. Wcześniej od 2008 roku sprawował funkcję dyrektora generalnego międzynarodowej firmy dystrybuującej materiały budowlane, gdzie odpowiedzialny był za stworzenie modelu biznesowego spółki, jej fuzję, optymalizację łańcucha logistycznego, jak i adaptacje światowej strategii Grupy w Polsce. Zasiada w Zarządzie Polskiego Forum HR od 2014 roku.

Stefan Schwarz – prezes i współzałożyciel Inicjatywy Mobilności Pracy. Współorganizator Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy – największego w Europie cyklicznego wydarzenia poświęconego delegowaniu pracowników w ramach swobody świadczenia usług w Unii Europejskiej. Członek kapituły nagrody Labor Mobilis, przyznawanej osobom, które w sposób szczególny wyróżniły się na polu promowania oraz wspierania mobilności pracy i usług na europejskim rynku wewnętrznym. Wiceprezes Zarządu w Polskim Forum HR. Przedsiębiorca współpracujący z Grupą Aterima, ekspert rynku pracy, popularyzator idei odpowiedzialnego biznesu. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W 2013 roku brał udział w obradach okrągłego stołu w ramach projektu Komisji Europejskiej, na których opracowano wytyczne na temat poszanowania praw człowieka w sektorze HR. Autor artykułów o prawach człowieka opublikowanych m.in. w „UN Global Compact Yearbook”.

Liliana Strupp jest związana z Randstad od niemal 18 lat. Najpierw współpracowała z tą firmą przez kilkanaście lat jako zewnętrzny doradca prawny, a od 1 stycznia 2017 roku pełni rolę Head of Legal & Public Affairs Grupy Spółek Randstad w Polsce. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim oraz aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Jest czynnym radcą prawnym iczłonkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w prawie cywilnym, kontraktach handlowych o zasięgu globalnym i lokalnym oraz prawie pracy. W latach 2003 – 2004 współuczestniczyła w pracach związanych z tworzeniem ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych z ramienia Związku Agencji Pracy tymczasowej (obecnie PFHR). Od wielu lat współpracuje z Polskim Forum HR, wcześniej jako ekspert prawny, a od 3 lat jako Członek Zarządu. W Polskim Forum HR opiekuje obszar prawny, będąc aktywnie zaangażowana w najważniejsze zmiany legislacyjne na rynku pracy, opiniowanie aktów prawnych, współpracę z organizacjami pracodawców oraz instytucjami rządowymi i państwowymi. Była inicjatorką i głównym redaktorem Małego kodeksu postępowania RODO dla firm członkowskich Polskiego Forum HR, a także pomysłodawczynią sekcji outsourcingu jako nowego wyzwania rynku pracy i rynku usług oferowanych przez agencje zatrudnienia.

Anna Wicha z Adecco związana jest od blisko 20 lat. W 2007 r. objęła stanowisko dyrektora generalnego. W latach 2010-2011 i 2014-15 odpowiadała także równolegle za całokształt działań strategicznych Adecco w Rumunii. Od 2010 r. pełni funkcję prezesa Zarządu Polskiego Forum HR. Jest także członkiem zarządu Konfederacji Lewiatan – największej w Polsce instytucji zrzeszającej Pracodawców. Przez 8 lat była członkiem zarządu WEC WorldEmployment Confederation – organizacji reprezentującej agencje zatrudnienia w Europie. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową oraz Institute of Management Development w Lozannie. W 2015 i 2016 roku znalazła się na prestiżowych listach Staffing Industry Analysts’ Global Power 100 Women in Staffing i Women in Staffing The International 50 – czyli w gronie 100 i 50 najbardziej wpływowych kobiet branży rekrutacyjnej na świecie. W 2017 r. uplasowała się w pierwszej dziesiątce Rankingu 100 Kobiet Biznesu publikowanym przez Puls Biznesu. Przez Magazyn „Osobowości i Sukcesy” oraz laureatów poprzednich VII edycji została nagrodzona tytułem Człowiek Sukcesu 2019. Jest członkiem Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Anna Wicha jest cenionym ekspertem branży HR w Polsce i Europie. Aktywnie uczestniczy – także na forum rządowym i parlamentarnym – w procesach tworzenia i opiniowania prawa. Jako uznany panelista bierze czynny udział w istotnych – polskich i międzynarodowych konferencjach oraz sympozjach – dotyczących rynku pracy.